Антибіотикорезистентність

Резистентність (стійкість) до антибіотиків відбувається, коли мікроби, бактерії і гриби, розвивають здатність перемагати препарати, призначені для їх знищення. Це означає, що мікроби не вмирають і продовжують рости.

Інфекції, викликані стійкими до антибіотиків мікробами, важко, а іноді й неможливо лікувати. У більшості випадків резистентні до антибіотиків інфекції вимагають тривалого перебування в стаціонарі, додаткових візитів лікаря, а от же і додаткового фінансування.

Резистентність до антибіотиків не означає, що організм стає стійким до антибіотиків; це те, що бактерії стали стійкими до антибіотиків, призначених для їх знищення.

Стійкість до антибіотиків загрожує всім

Резистентність до антибіотиків має потенціал впливати на людей на будь-якому етапі життя, а також на охорону здоров’я, ветеринарію та сільське господарство, роблячи його однією з найактуальніших проблем охорони здоров’я в світі.

Щорічно в США щонайменше 2 мільйони людей заражені бактеріями, стійкими до антибіотиків, і щонайменше 23 тисячі людей помирають.

Ніхто не може повністю уникнути ризику резистентних інфекцій, але деякі люди піддаються більшому ризику, ніж інші (наприклад, люди з хронічними захворюваннями). Якщо антибіотики втрачають свою ефективність, то ми втрачаємо здатність лікувати інфекції і контролювати загрози для здоров’я населення.

Багато медичних досягнень залежать від здатності боротися з інфекціями за допомогою антибіотиків, включаючи заміну суглобів, пересадку органів, терапію раком і лікування хронічних захворювань, таких як діабет, астма і ревматоїдний артрит.

Коротка історія опору та антибіотиків

Пеніцилін, перший комерційний антибіотик, був відкритий в 1928 році Олександром Флеміном. З тих пір було відкрито та підтверджено опір разом з відкриттям нових антибіотиків. Насправді мікроби завжди будуть шукати способи вижити і протистояти новим препаратам. Все більше і більше, мікроби діляться своїм опором один з одним, що ускладнює нам підтримку.