Хто такий координатор з інфекційного контролю?

Хто такий координатор з інфекційного контролю?

Координатор з інфекційного контролю (ІК) – одна з найцінніших спеціальностей нового часу.

Які зобов’язання покладаються на відповідального за інфекційну безпеку в медичному закладі?

Координатор з ІК повинен володіти знаннями з інфекційного контролю та проводити роботу з епіднагляду за інфекціями, що передаються під час надання медичної допомоги, та профілактикою їх виникнення.

ВООЗ рекомендує:

  • Кількість фахівців у закладі охорони здоров’я розраховується з розрахунку – щонайменше один фахівець на 250 ліжок стаціонару.
  • Особа, яка відповідальна за інфекційний контроль може бути лікарем (зі спеціалізацією у епідеміології, інфекційних хворобах чи мікробіології) чи медичною сестрою.
  • Координатор з ІК повинен працювати спільно з командою та комітетом з ІК, що включає: представника адміністрації лікарні, лікарів, представників лабораторії тощо, інженерів відповідальних за якість води, поводження з відходами тощо.

Серед контрольнопрофілактичних заходів, що впроваджуються в медичному закладі в умовах пандемії COVID-19, у сфері службових обов’язків координатора з ІК лежать такі обов’язкові завдання:

  • проводити інструктаж всього персоналу стосовно інфекцій, включаючи: загальну інформацію про COVID-19, гігієну рук і респіраторний етикет, стандартні запобіжні заходи, заходи профілактики зараження;
  • проводити присвячені COVID-19 інформаційні збори для працівників та пацієнтів з метою підвищення їх обізнаності про вірус, ускладнення, до яких він призводить, а також про профілактичні заходи;
  • регулярно проводити перевірки практики ІК з наданням зауважень і рекомендацій персоналу;
  • посилити акцент на важливості гігієни рук та респіраторної гігієни;
  • забезпечити щорічну вакцинацію персоналу відповідно до встановленого порядку.
Portrait of pretty female assistant with clipboard in hand

Якби такий фахівець був у кожному медичному закладі – ми могли би значно ефективніше протидіяти інфекціям. Та погодьтеся: не обов’язково бути фахівцем з ІК, щоб впроваджувати ці заходи просто зараз – до чого команда ГО “Інфекційний Контроль в Україні” й закликає вас.

Більше інформації – за посиланням:

https://www.who.int/infection-prevention/tools/core-components/facility-manual.pdf

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *