П’ять кроків для успішного впровадження програми з ІК у медичних закладах

П’ять кроків для успішного впровадження програми з ІК у медичних закладах

Які кроки необхідно передбачити, щоб програма з інфекційного контролю у закладі охорони здоров’я працювала належним чином? Як досягнути довгострокових результатів у цій галузі?

ГО “Інфекційний контроль в Україні” пропонує вам ознайомитися з універсальним планом дій та переліком контрольних заходів, які допоможуть виважено підійти до питання впровадження програми інфекційного контролю в медичному закладі.

Покращення інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я передбачає дотримання п’яти послідовних кроків:

Крок 1: Готовність до дії

Перший крок має на меті планування заходів, які допоможуть в успішній реалізації ефективної програми з ІК та досягненні довгострокових результатів.

Ці заходи включають: виділення необхідних ресурсів (персонал, фінансування), створення належної інфраструктури та системи координації, долучення до програми зацікавлених сторін  та авторитетний медичний персонал, а також визначення структури та керівника команди з ІК.

Крок 2: Початкова оцінка

Цей етап передбачає проведення початкової оцінки стану інфекційного контролю у закладі, включно з оцінкою наявних слабких та сильних сторін.

Оцінка стану ІК також дозволяє врахувати існуючі ризики, нагальні потреби та наявні ресурси.

Крок 3: Розробка та реалізація плану

Метою даного кроку є створення переліку заходів, визначення відповідальних осіб, встановлення строків виконання, підрахунок бюджету та людських ресурсів для досягнення усіх ключових пріоритетів означених у цьому керівництві.

Крок 4. Оцінка впливу заходів

Крок 4 є важливим для корегування та прийняття рішень щодо  щорічного плану з ІК. Він передбачає збір та оцінку інформації щодо того, які заходи з ІК працюють, які заходи потрібно вжити та які ресурси для цього необхідні. Цей крок передбачає повторну оцінку стану ІК у закладі охорони здоров’я, яка проводиться для аналізу ефективності проведених заходів з ІК та визначення наявності змін у закладі охорони здоров’я щодо стану ІК.

Крок 5. Підтримка програм з інфекційного контролю в довгостроковій перспективі

Крок 5 має на меті регулярну оцінку стану ІК та доповнення плану заходів новими пунктами, що мають на меті покращення ІК в цілому. Важливо постійно підтримувати питання ІК одним з основних пріоритетів закладу охорони здоров’я, у цьому важливу роль грає комітет з ІК.

Як бачимо, впровадження програми інфекційного контролю у закладі – багатоетапний процес, який вимагає зусиль в різних напрямках та залучення цілої команди працівників. Це ще раз наголошує на тому, що для успішного впровадження програми з ІК недостатньо мати відповідного спеціаліста – до цього питання, як завжди, варто підходити комплексно.

 Ще більше інформації –  у керівництві ВООЗ за посиланням:

https://www.who.int/infection-prevention/tools/core-components/facility-manual.pdf

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *