Куди ми рухаємося, дотримуючись карантину? Що ставимо за пріоритет у протистоянні з вірусом? Які ключові орієнтири у цій боротьбі?
Погодьтеся, навряд чи можна усвідомлено підходити до питань профілактики інфекцій без розуміння глобальних завдань, які мають на меті обмежувальні заходи.
Сьогодні кожна країна впроваджує всебічний комплекс заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19. Вони є частиною глобального плану дій щодо реагування на пандемію, окресленого в розробленій ВООЗ стратегії реагування на COVID-19.
Найважливіше завдання для всіх країн полягає в тому, щоб контролювати пандемію шляхом уповільнення передачі вірусу і скорочення смертності, пов’язаної з COVID-19.

Як можна досягнути цього на глобальному рівні?
Мобілізувати всі структури і населення на боротьбу з пандемією. Як державний, так і громадський сектор повинні взяти на себе відповідальність за запобігання випадкам захворювання та дотримуватися протиепідемічних заходів шляхом дотримання гігієни рук, «респіраторного етикету» та фізичного дистанціювання тощо.
Контролювати спорадичні випадки і осередки і запобігати передачу вірусу серед населення шляхом швидкого виявлення та ізолювання всіх випадків, надання належної медичної допомоги, відстеження, карантину та підтримки для всіх, хто контактував з хворими.
Уповільнювати передачу вірусу серед населення шляхом прийняття відповідних до ситуації заходів запобігання і контролю інфекції, загальних заходів фізичного дистанціювання, а також належних обмежень на внутрішні і закордонні поїздки, в яких немає нагальної потреби.
Скоротити смертність за допомогою надання відповідного клінічного догляду хворим COVID-19, забезпечення безперебійності першорядних послуг охорони здоров’я та соціальної допомоги і захисту працівників на першій лінії боротьби з вірусом і вразливих груп населення.
Розробити безпечні та ефективні вакцини і терапевтичні засоби, які можуть бути поставлені в необхідному масштабі і доступні залежно від потреб.
Діючи у межах глобальних цілей, ми отримаємо можливість поетапного переходу від масштабного поширення вірусу до стабільного рівня незначної передачі вірусу або відсутності нових випадків інфікування.
Тож пам’ятаймо, що за кожним обмеженням, що світ має сьогодні у зв’язку з пандемією, стоїть нова можливість, яка полягає у якнайскорішому виходу з карантину.
ГО “Інфекційний Контроль в Україні” бажає, аби це було нашим світлом в кінці тунелю!

Повний текст стратегії реагування на COVID-19 – за посиланням:
